Школско такмичење

Такмичења у школској 2021/2022. години

Школско такмичење из географије

Регионални центар за таленте из Београда организовао је такмичење Националне географске олимпијаде и ове школске године.  На такмчењу које је организовано онлајн 29.1.2022. године  учествовало 640 ученика средњих школа из целе Србије и сви су они решавали тест који су осмислили организатори олимпијаде.  Нашу школу је представљала ученица другог разреда гимназије, Марија Будаи коју је припремала наставница Олга Богданов. Марија је остварила одличан успех и пласирала се на општински ниво такмичења које ће бити одржано 26.2.2022. године.

Такмичење Национална географска олимпијада

Начин рада у школама је другачији ове школске 2020/2021. године, па су се тако и поједина такмичења ове школске године организовала по први пут у онлајн форми. Школски ниво такмичења из географије је ученица четвртог разреда гимназије Мила Милосављев радила за рачунаром. Новонастале околности и нов начин реализовања такмичења нису биле препрека за Милин успех и пласман на наредни ниво такмичења.

Спорт у нашој школи

У петак, 18. октобра 2019. године, одржан је традиционални јесењи крос. Поред промовисања спорта, крос је, такође, био такмичарског карактера. У катекорији девојака прво место је освојила Александра Којадиновић (IV-1), друго место је заузела Дејана Барачков (I-3) и треће место Саша Вијатов (III-1). Од момака прво место је освојио Растко Гојковић (III-3), друго Никола Кеврешанов (I-3) и треће место Горан Радосављев (II-3)

аутор: Владана Рајков

Школско такмичење из енглеског језика

У среду 21.2.2018. одржано је школско такмичење из енглеског језика на коме су учествовали ученици четвртог разреда – Срђан Тот, Филеп Даниел и Невена Мандић.

Два ученика су имала исти број поена, а то су Невена Мандић (65%) и Срђан Тот (65%).
Оба ученика иду на окружно такмичење 18.марта.

Школско такмичење из књижевности

Школско такмичење одржало се 30. јануара 2015. Носилац активности је Тијана Блажић.

Представници наше школе:

Срђан Тот (I-1)
Давид Танасијин (I-1)
Теодора Џигурски (I-1)
Бојана Татић-20 бодова (II-1)
Весна Татић-20 бодова (II-1)
Нађа Молнар (III-1)

Школско такмичење из српског језика и језичке културе

Представници наше школе:

Наташа Рајтаров I-1
Тот Срђан I-1
Соња Мирковић II-1
Марија Лазић III-1
Николина Одаџић IV-1

Школско такмичење-Рецитатори

Рецитаторско такмичење под називом “Песниче народа мог” одржано је 5. марта 2015. Такмичење ученика од првог до четвртог разреда. Носилац активности је Тијана Блажић.

На општинско такмичење су се пласирале:

Ивана Торторски- “Војводина” Мика Антић,прво место (I-1)
Биљана Штефкић- “Срећна љубав” Вилслава Шимборска (III-2)
Николина Одаџић- “Један”,Марко Шелић Марчело (IV-1)
Надица Ђукичин (III-2)