Тијана Блажић

наставник српског језика и књижевности

Дипломирала на Филозофском факултету у Новом Саду, смер Српска књижевност и језик. Запослена као професор Српског језика и књижевности од 2006. године, испит за лиценцу за наставника положила у Београду, 2010. године.
Стекла радно искуство у области библиотекарства, новинарства, лектуре, прошла обуке за извођење драмских радионица, предавала Грађанско васпитање у основној школи, вишегодишњи организатор манифестације Дани Лазе Телечког…
Значајне успехе остварила са својим дивним ученицима на општинским, покрајинским и републичким такмичењима из српског језика и језичке културе, књижевности и на рецитаторским и литерарним такмичењима. Најзначајнији успех–прво место на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе.