Марина Петровић

наставник физике и техничке физике

То што не гледа куда хода, јер се на небу увек може видети нешто невероватно занимљиво, у великој мери је допринело да сасвим случајно заврши на смеру астрономија са астрофизиком Природно-математичког факултета у Новом Саду. Током студија учествује као предавач у „Школи астрономије” и организатор прославе „Светска недеља свемира” у Новом Саду, причајући о астронаутици и о томе како направити и лансирати ракету. Сматрајући да смо као цивилизација имали невероватну срећу и привилегију да настанимо најлепшу планету у галаксији (колико нам је за сада познато), не пропушта учешће у стручним семинарима намењеним обновљивим изворима енергије и очувању природе. Захвална је што живи у јако узбудљивом периоду технолошког напретка човечанства и свакодневно прати научне и технолошке новотарије. Ако успе да макар део ентузијазма и фасцинираности природом пренесе на ученике, њена срећа биће реда величине читавог универзума.