Маја Шолаја

наставник текстилне групе предмета

Рођена 5. 12. 1980. у Зрењанину. По образовању дипломирани костимограф – мастер. Од 2007. године ради као редовни наставник текстилне групе предмета у Средњој школи Нови Бечеј. Државни испит као и лиценцу за рад добија 2013. године. Након дипломског испита на факултету, стекла је искуство у раду и ван школе. Како у раду на низу позоришних представа у Зрењанинском позоришту „Тоша Јовановић“ тако и у маркентингу у раду на „story-bordu“ за низ рекламних кампања. Учествовала је и у десетак студентских филмова у својству костимографа, од којих је један освојио прву награду у Москви, на фестивалу краткометражног филма, за визуелни ефекат укључујући и костим за филм.
У периоду од 2006. до 2007. одрадила је и приправнички рад у приватној производњи женске конфекције у својству модног консултанта.
Као свој највећи успех, поред тога што је постала мајка два дивна дечака, јесте већ низ генерација ученика којима је пренела љубав према дизајну и своје знање.