Гордана Свиленгаћин

наставник српског језика и књижевности

Гимназију је завршила у Средњој школи у Новом Бечеју 2007. године, а основне и мастер студије српског језика и књижевности на Филозофском факултету у Новом Саду 2011, односно 2012. године. Са звањем мастер професор језика и књижевности (србиста) у Средњој школи предаје од 2012. године и поносна је на то што ради у школи коју је и сама похађала.
Аутор је романа „Суђење Јевремово“, коаутор књиге „Речник међунационалне толеранције“, текстова из области културе на неколико интернет портала и лингвистичког научног рада „Фразеологизми с називима јестивог биља“. Радила је лектуру више књига издатих у периоду од 2011. до данас. У сарадњи са ученицима припрема краће шаљиве филмове и игроказе за школске приредбе. Учествује у школским пројектима и припреми текстова за школски блог. Ужива у музици, одушевљава је историја. Пуним плућима удише свеж ваздух и ведре људе.