Богданка Ћурчић Танди

наставник текстилне групе предмета

Дипломирани инжењер текстилног инжењерства, текстилно-машинска струка, запослена у Средњој школи у Новом Бечеју од 1. септембра 1995. године на радном месту професор текстилне групе предмета. Била је вишегодишњи радионичар у оквиру пројекта „Мултипликација – живети толерантно“ који је подржавала швајцарска Pestalozzi children’s foundation. У оквиру пројекта је са ученицима наше школе боравила у дечијем селу у Трогену у више наврата, као супервизор.
Учествовала је у различитим пројектима у школи и ван ње („Мултипликација – живети толерантно“, „Спајањем различитости до боље школе“, „Ни црно – ни бело“, „Насиље је off-line”, „Од папира до шешира”, „Ми смо мултикултурни”, „Прошлост у садашњости као залог будућности”…) као водитељ радионица и едукатор младих или координатор. Похађала бројне стручне семинаре, коаутор је чланка у стручном часопису и положила стручни испит за безбедност и здравље на раду. Од 2017. године је особа одговорна за безбедност и здавље на раду у Средњој школи. Бави се израдом декоративних и уникатних рукотворина разним техникама (декупаж, квилинг, пустовање вуне, плетење, шивење…)