Ђачки парламент

Конкурс ОПЕНС-а за писање кратких прича

Ђачки парламент вас позива да учествујете у конкурсу ОПЕНС-а за писање кратких прича на тему задатих народних пословица. Постоји 6 тема на које треба одговорити кратком причом од које ће се касније, ако победите, правити анимирани филм који ће се емитовати на свим националним телевизијама Војводине. Имајте на уму да прича треба да буде реална како би деца која је читају извукла поуку из ње или како би се можда пронашла у њој. Одабраће 6 првих места, по једно за сваку од тема. Теме су пословице и то следеће:
1. Кад највише грми, најмање кише пада.
2. Вук длаку мења, али ћуд никада.
3. Ко другом јаму копа, сам у њу пада.
4. Паметан полако иде, а брзо дође.
5. У туђем оку види сламку, а у своме греде не види.
6. Не гледа Бог на каљаве ноге, већ на чисто срце.
Састанку са ОПЕНС-ом присуствовале су професорица српског језика, Тијана Блазић, и ученица другог један, Емилиа Степанчев.

аутор: Тијана Блажић

Дечја недеља

Са активностима смо почели у уторак (8.9.2019). Првог дана се активност звала ,,Игре без граница”. Сваки разред је добио списак задатака које су требали да испуне у најкраћем року.Најбржи су били ученици IV-3 разреда, друго место је освојио II-5 разред, а треће место IV-1  разред.

У среду је била традиционалма замема ученика и запослених школе. Ђаци наше школе су и ове године на један дан могли да се опробају у улози некога од запослених.

У четвртак смо имали активност ,,Кромпир за нешто”. Из сваког разреда је учествовао најмање један пар који је имао задатак да у току једног школског часа кромпир замени за што више ствари. Учествовало је преко 60 парова. Најбржи је опет био IV-3, друго место II-1 и треће III-5.

У петак је био спортски дан. Ученици свих разреда су у току претходне недеље имали могућност да пријаве екипе за фудбал, односно одбојку. За титулу првака школе у фубалу борило се 7 екипа. Прво место је освојила екипа ,,Моћни ренџери”. Они су у финалу резултатом 5:2 победили екипу ,,Плави јастребови”, који су освојили друго место. Треће место је заузела екипа ,,Несретници”. За одбојку се пријавило 5 екипа. Прво место су освојиле ,,Тијанине даме”, друго место ,,Нерсретници” и треће место ,,Марјански аграр”.

Међутим, наша недеља се није завршила у петак. У суботу смо од 19-21х имали журку у школском дворишту. Забављао нас је локални бенд ,,Трио линго”, којима се овим путем много захваљујемо.

аутор: Владана Рајков IV-1

Презентација УНСС-а

У петак 29. јануара на састанку Ученичког парламента, ученица првог разреда гимназије Грлица Голушин, локална координаторка УНСС-а је одржала презентацију под називом „Зашто нисам цигла“ која је за циљ имала да упозна ученике са Унијом средњошколаца Србије, њеном мисијом и визијом.

УНСС је невладина и непрофитна омладинска организација волонтерског карактера. Њена функција јесте умрежавање школа широм Србије, спровођење идеја ученика и стварање могућности учествовања у доношењу одлука које се на њих односе.

Следећи корак наших ученика јесте оформљавање локалног тима у који ће бити укључени и ученици бечејских средњих школа. Он ће бити задужен за спровођење пројеката Уније на територији Бечеја и Новог Бечеја. Очекујемо сарадњу наших школа и радујемо се заједничким пројектима.

презентација УНСС