Образовне манифестације и предавања

Значај добровољног давалаштва крви

У понедељак 8.4. два одељења матураната наше школе су присуствовала предавању Општинске организације Црвеног крста у Новом Бечеју. Предавачи су били Грлица Голушин, ученица наше школе и волонтер ЦК, и Дуња Свирчев, секретар ЦК. Предавање се првенствено односило на подизање свести о значају добровољног давалаштва крви, али поред тога и уопштено на историју и области рада Црвеног крста.

Као пунолетни грађани, ученици су охрабрени да дају крв и тако спасу многе животе. Акција добровољног давалаштва крви одржаће се у четвртак 11.4. Од 8:30 часова до 11 часова у фискултурној сали ОШ ,,Милоје Чиплић”.

Увеличајте некоме предстојеће Ускршње празнике јер крв живот значи!

Радионице Економског факултета из Суботице

Матуранте наше школе посетила је Др. Оливера Грљевић, доцент на Департману за пословну информатику и квантитативне методе Економског факултета у Суботици. Она је одржала предавање под називом (додати наслов презентације). Ученицима је приближен начин функционисања обраде података на интернету и колико је он значајам за предузећа.

Докторка Грљевић се потрудила да на начин приемчив младима објасни како функционише Data science и то анализирајући песме, извођаче и текстове који су се нашли на Billbord-овој листи хитова. Ученици су између осталог имали прилику да користећи Voyant-tools вебсајт и текстове песама одређене декаде креирају “word cloud”, тј. облак од речи које су биле најзаступљеније у то време и тако увиде које су се то речи најчешће појављивале у песмама, а затим то упореде са данашњим текстовима.

Оваква предавања су врло значајна за напредак наставе, јер заједно са дигитализацијом, ученици морају такође бити упућени у то које алате и на који начин могу најбоље да искористе.

Матуранти на предавању Министарства одбране

У среду 20. марта у просторијама Радничког универзитета матуранти наше школе су имали прилику да послушају предавање које је организовало Министарство одбране.

Предавање је за циљ имало информисање ученика о мисији и начину функционисања Војске Србије. Научили су нештво више о чиновима унутар структуре наше војске и на који начин се они стичу.

Врло важна ставка предавања била је свакако посвећена томе како поступати у кризним ситуацијама као што су природне непогоде и ратно стање и које је улога војске у таквим ситуацијама.

Књижевно вече Мишел Уелбек

25-тог марта 2015. у Новом Бечеју тачније у Градској библиотеци имали смо част да разговарамо са преводиоцем Владимиром Д. Јанковићем који нам је на нашем језику презентовао рад славног писца Мишела Уелбека. Ученици од првог до четвртог смера гимназије су са својим професором српског језика Тијаном Блажић посетили овај догађај.

Pokoravanje