Средњошколци на предавању о трговини људима

У оквиру обележавања месеца борбе против трговине људима, Полицијска станица Нови Бечеј је у сарадњи са Црвеним крстом одржала предавање средњошколцима у Дому културе у четвртак 20.10.2022. године. Предавачи су били секретарка и едукатор Црвеног крста Нови Бечеј Дуња Свричев Шељмеши, полицијски инспектор Зоран Гарчев, а на самом крају обратио им се и начелник Полицијске станице Нови Бечеј Зоран Попов. Ученици су у првом делу предавања имали прилику да сазнају које су то фазе врбовања и транзита, облици трговине и експлоатације људима, механизми контроле жртава, мере опреза као и где и на који начин жртве могу да потраже помоћ. У другом делу предавања сазнали су детаље о стварним случајевима који су се догодили на територији наше општине. Трговина људима је данас све већи проблем и свако може постати жртва. Зато је важно да се шири свест о овој теми и да се млади све више едукују.