Дечја недеља

Са активностима смо почели у уторак (8.9.2019). Првог дана се активност звала ,,Игре без граница”. Сваки разред је добио списак задатака које су требали да испуне у најкраћем року.Најбржи су били ученици IV-3 разреда, друго место је освојио II-5 разред, а треће место IV-1  разред.

У среду је била традиционалма замема ученика и запослених школе. Ђаци наше школе су и ове године на један дан могли да се опробају у улози некога од запослених.

У четвртак смо имали активност ,,Кромпир за нешто”. Из сваког разреда је учествовао најмање један пар који је имао задатак да у току једног школског часа кромпир замени за што више ствари. Учествовало је преко 60 парова. Најбржи је опет био IV-3, друго место II-1 и треће III-5.

У петак је био спортски дан. Ученици свих разреда су у току претходне недеље имали могућност да пријаве екипе за фудбал, односно одбојку. За титулу првака школе у фубалу борило се 7 екипа. Прво место је освојила екипа ,,Моћни ренџери”. Они су у финалу резултатом 5:2 победили екипу ,,Плави јастребови”, који су освојили друго место. Треће место је заузела екипа ,,Несретници”. За одбојку се пријавило 5 екипа. Прво место су освојиле ,,Тијанине даме”, друго место ,,Нерсретници” и треће место ,,Марјански аграр”.

Међутим, наша недеља се није завршила у петак. У суботу смо од 19-21х имали журку у школском дворишту. Забављао нас је локални бенд ,,Трио линго”, којима се овим путем много захваљујемо.

аутор: Владана Рајков IV-1