Дизајнер одеће

Спој примењене уметности и индустријског дизајна омогућава ученицима смера Дизајнер одеће да искажу своју креативност и да стекну мануелне вештине. Ученици се током 4 године школовања баве историјом дизајнирања одевних предмета, модним трендовима, те конструкцијом и моделовањем одеће. Талентовани и висококвалификовани наставници омогућавају ученицима да потпуно савладају конструисање, кројење и израду одевних предмета, модних детаља и уникатних декоративних предмета.

Поред савремено опремљених кабинета за општеобразовне предмете, дизајнерима одеће су на располагању посебно уређене учионице, односно радионице, које подстичу машту и креативну мисао. Такође, Средња школа располаже свим потребним наставним средствима која служе за обуку ученика за самосталан дизајнерски и уметнички рад.