Ученици Средње школе на Сајму књига и у Музеју илузија у Београду

Новобечејски средњошколци су са својим наставницима 22. октобра посетили 64. Међународни сајам књига у Београду. Слоган овогодишњег Сајма је „Писмо=глава“, а земља почасни гост – Египат. И овом приликом су се на штандовима нашли бројни домаћи и инострани писци и издавачи који су представили своја стара издања и најновије наслове. Наши ученици и наставници су са задовољством за себе одабирали најбоља дела белетристике, познате класике, увек актуелне стрипове, али и књиге из школске лектире и стручну литературу.

Други део дана био је резервисан за другачији вид забаве. Средњошколци су, са великом радошћу, посетили београдски Музеј илузија. Посумњали су у своја чула, опробали се у загонетним играма и накратко постали део света с оне стране огледала.

Пријатном шетњом кроз центар Београда и несвакидашњим гастрономским ужицима ученици и наставници Средње школе су заокружили ову лепу, традиционалну јесењу екскурзију.

аутор: Гордана Свиленгаћин